AMAZONKID APS EDITIA 3

CUPA AMAZONKID-APS

28 August 2012 suntem la cea de-a treia editie al acestui concurs la care copii asteapta cu nerabdare sa participle. Aici incercam sa-i “infectam” putin cu virusul numit “pescuit” si tot aici ei vor invata sa aibe grija de natura, sa dobandesca rabdare si nu in ultimul rand sa gandeasca. Pot spune ca déjà este o traditie sa aducem si copii orfani de la casa Diana, sunt copii minunati, cuminti,destepti, totodata traditie este si faptul ca anumiti pescari  isi  sacrifica ziua de duminica venind la acesta competitie si ajutand acesti copii la pescuit.

Totul a decurs ca pe roate, datorita si ajutorului organizatoric  venit din partea APS Satu- Mare, care pe langa faptul ca ne-au pus la dispozitie balta, au ajutat mult la tot ceea ce tine de un concurs de pescuit, aici ii amintesc pe domnul director Tepfenhat Adalbert, d-nul presedinte al comisiei de competitie Lali Haraszthy si presedintele asociatie si arbitru d-nul Czumbil Tiberiu.

Multumita generozitatii Alibabatrans,cei 25 de copii orfani au fost transportati pe balta, dimineata la ora 8 au sosit  toti copii, s-a facut prezenta celor de la categoria 6-10 ani, extragerea , intrarea in standuri, iar dupa pregatire s-a dat startul concursului. Dup[a doua ore de concurs s-a facut cantarirea si clasamentul, urmat de premiere. De la orele 13.00 am inceput acelasi program de data aceasta cu copii cu varsta cuprinsa intre 11-14 ani.

Clasamentul:

Cat 6-10 ani:

Loc I: Marka Ruben

Loc II: Tepfenhart Erik

Loc III:Dano Luis

Cat 11-14 ani:

Loc I: Tar Rodica

Loc II: Bejera Andreea

Loc III: Marka Anette

Copii orfani s-au integrat foarte bine, acest lucru se vede si pe rezultatele obtinute de  Luis, Rodica si Andreea.

Datorita generozitatii sponsorilor si anul acesta toti copii care au prins peste au fost premiati,cu diferite articole de pescuit, cupe si diplome,iar cei de la Casa Diana au primit anul acesta articole noi, datorita generozitatii unori pescari cu inima, este vorba despre Adi Buda si Zoli Sebestyen, care au participat la un concurs de crap numit “Cupa Prietenie” , unde au castigat locul I si au oferit toata suma castigata (700 de lei) pentru copii orfani. Mii de multumiri si sponsorilor care au contribuit la acest eveniment.

BUDA ADRIAN, ZOLI SEBESTYEN-premiul de la Cupa Prieteniei; FISH-PRO,ENERGOFISH, ARROW, BARACUDA, APS SATU MARE, POFF, LADYK,VIDRA, AMAZON,ALBI KFT articole de pescuit; FASTUS, produse pe patiserie; SCOALA DE ARTE, MIRCEA DEAC, cursuri pe tot anul scolar, pictura, hip-hop,pian; TEATRUL DE NORD,ANDREI MIHALACHE, abonament pe tot anul; TAMPLARIA KEPES, cupe, medalii; DAN MERCEA, diplome; PUIU FELECAN, viermi; SUPERPESCAR,reviste;ALIBABA TRANS,transport copii;NORD-VEST TV.Emisiunea se poate urmari pe situl www.amazonshop.ro.

Va doresc fire intinse si nu uitati:

IUBITI NATURA SI AVETI GRIJA DE EA!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *